Bakon BK2300 Girdap Akım Yüksek Frekans Havya İstasyonu

Bakon BK2200 sahip olduğu son teknoloji yüksek frekanslı girdap akım (Eddy Akım) sayesinde yüksek sıcaklık kontrol doğruluğu ve hızlı sıcaklık geri kazanımı ısıtma metodu ile hızlı ve hassas lehimleme işlemlerini mükemmel bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Bakon BK2300 havya istasyonu tasarımında lehimleme işlemleriniz için; saf oksijensiz bakır alaşım ile tasarlanan 911 serisi robotik havya uçları kullanmaktadır. G911 robotik havya uçları galvanik kaplama sayesinde korozyona dayanıklı, uzun kullanım ömrüne ve üretiminde kullanılan saf bakır alaşımından dolayı mükemmel ısı iletkenliği özelliği ile maksimum verimliliğe sahiptir.

İstasyon 300 watt güce sahiptir.  Hassas sıcaklık veri detaylarına ulaşmanız için çok şık geniş HD LCD dijital ekran ile tüm veriler gözlerini yormadan net bir şekilde okunabilir kılınmıştır.

Ürün ile ilgili Kullanım Kılavuzunu aşağıda bulunan PDF Ürün Kullanım Kataloğu bağlantısına tıklayarak indirebilirsiniz. İndirdiğiniz dökümanı görüntüleyebilmeniz için bilgisayarınızda Adobe Acrobat Reader yüklü olmalıdır. Bilgisayarınızda Adobe Acrobat Reader yüklü değilse, kaynağından indirmek için lütfetıklayınız.

Sunline 852D+ Brushless Havya istasyonu Kullanım Kılavuzu

Ürün ile ilgili Uygunluk Sertifikasınını aşağıda bulunan PDF Sertifika İndir bağlantısına tıklayarak indirebilirsiniz. İndirdiğiniz dökümanı görüntüleyebilmeniz için bilgisayarınızda Adobe Acrobat Reader yüklü olmalıdır. Bilgisayarınızda Adobe Acrobat Reader yüklü değilse, kaynağından indirmek için lütfen  tıklayınız.

[1] Adet Ana Ünite

[1] Adet LF308C Lehim Kolu

[1] Adet 220 Volt Güç Kablosu

[1] Adet Kullanım Kılavuzu

[1] Adet Garanti Belgesi

[1] Adet Teknik Servis Formu

Marka 
Bakon
Model
BK2300              
Ürün Kodu
12.02.23.00
Ana Ünite Güç 
300 Watt
Çıkış
380KHZ Yüksek Frekanslı Alternatif Akım
Lehimleme Kolu Güç
300 Watt          
Hafıza Seçenekleri
CH1/CH2/CH3
Sıcaklık Aralığı 
100~480℃/212~896℉
Sıcaklık Stabilite
±2℃ (Statik)
Çalışma Ortam Isısı
-10~45℃;45~80%RH              
Depolama Ortam Isısı
-20~80 / -4~176℉ / 35%~60%
Sıcaklık Kalibrasyon Aralığı
±50℃/±90℉ Dijital Kalibrasyon 
Ekran Tipi
HD LED Ekran
I/O İzin Verilen Voltaj
DC24V (PLC Kontrol Voltajı)               
I/O İzin Verilen Akım
10mA–3mA (PLC Kontrol Akımı)
Programlanabilir Uyku 
10dk~60dk
Şifre Kilitleme 
✓ 
Santigrat/Fahrenhayt Dönüşümü
✓                              
Rezistans/Sensor/Arıza Koruma
✓ 
Voltaj (Topraklama) 
≤2mV  
Topraklama Direnci 
≤2Ω
Lehimleme Kol Modeli  
LF308C                      
Lehimleme Kol Rezistans 
VH300 Yüksek Isı Rezistans
Lehimleme Kol Havya Uç Uyumlu Modeli 
501C Serisi Tüm Havya Uç Modelleri
Boyut
108(L)X116(W)X197(H)mm
Ağırlık
≈2.73Kg/≈2.9Kg       
 • Çoğu bileşenin hem montajı hem de sökülmesi için mükemmel antistatik tasarıma (ESD) sahiptir.
 • Son derece sessiz çalışan Bakon BK2300 Intelligent Yüksek Frekans Havya İstasyonu yer kaplamayan boyutlarıyla çalışma alanınızdan tasarruf etmenizi sağlar.
 • Ayarlanabilir sıcaklık değerlerine sahip olmasının yanısıra, Bakon BK2300 Intelligent Yüksek Frekans 300 Watt güce sahip havya istasyonunun sıcaklığının isteğe bağlı olarak değiştirilememesi için her işlemi sıkı bir şekilde kontrol eden benzersiz bir parola şifre  kilitleme işlevine sahiptir.
 • 3’lü hafıza ile sıcaklık ayarı ve hava hacmi ayarlarını kaydetme özelliğine sahiptir. Sıklıkta kullanılan sıcaklıkla bağlantılı farklı değerlerdeki sıcaklık verilerini, tek tuş ile, sık ayarlara 3 farklı sıcaklık değer seçeneği olarak kaydedebilir. Bu sayede yüksek verimlilik ve enerji tasarrufu sağlar.
 • Çalışma esnasında kullanıma ara verip lehimleme kolunu bekleme standına yerleştirdiğinizde otomatik olarak çalışmayı durdurarak soğutma işlemini başlatır ardından otomatik uyku sensörü sayesinde uyku pozisyonunu alır.
 • Bakon BK2300 Intelligent Yüksek Frekans Havya ile gerçekleştirdiğiniz çalışmalarınızda cihaz ve kişisel güvenliğinizi korumak amacıyla üretim aşamasında tasarımına ilave edilen; arıza uyarı sistemi, kısa devre, açık devre, aşırı sıcaklık, hata algılama, ve aşırı yük koruma sistemleri gibi bir çok özelliği sayesinde de lehim istasyonunuzu güvenle kullanabilirsiniz.
 • Çalışma verimliliğinizi arttıran Bakon BK2300 Intelligent Yüksek Frekans Havya İstasyonunun lehim için gerekli olan ısıya ulaşması yalnızca 20 saniye sürer.
 • Lehim istasyonu sahip olduğu en son teknolojiyle sahip mikrobilgisayar sıcaklık kontrolü sayesinde ayarladığınız sıcaklığı, sapma olmadan doğru değerlerde sabitler. Yedek parça (rezistans-kol vb) değişikliği gerekliliğinden sonra oluşabilecek olan sıcaklık değerlerinde sapmaları kullanıcı paneli üzerinden dijital olarak ±50℃/±90℉ aralığında kalibre edilebilmektedir.
 • Son teknoloji ürünü kablosuz iletişim özelliği sayesinde otomasyon ekipmanı ile çevrimiçi etkileşim kurabilir ve bilgi yönetimini gerçekleştirmek için iki erişim yöntemini “RS485” veya “IO seviyesi sinyali” destekleyebilir.
 • Kullanıcılar sıcaklık ayarı, gerçek zamanlı sıcaklık, hata analizi, uyku durumu gibi lehim istasyonunun durumunu network aracılığıyla gerçek zamanlı olarak izleyebilir. Bilgi yönetimini gerçekleştirmek için iki erişim yöntemini  “IO seviyesi sinyali” desteklemektedir.Yüksek frekans havya istasyonları çok hızlı ısınma süresi ve çok hassas sıcaklık kontrolüne sahiptir.

 

Çalışmalarınızda beklentilerinizin çok ötesindeki size sunacağı 300 Watt güç ile maksimum performans ve sahip olduğu son teknolojisiyle Bakon BK2300 Intelligent Girdap Akım (Eddy Akım) İstasyon ile tanışmaya hazır mısınız?

 • Elektronik Ürün Montajı
 • Ürün Geliştirme ve Bilimsel Araştırma Laboratuvarları
 • Elektronik Bakım Ürünleri
 • Elektrikli Lehimleme İşlemi
 • Beceri eğitimi veren ve her türlü elektronik imalat onarım yapan kurumlar, kuruluşlar, okullar vb.
 • Cep telefonu, PC tamiri, bakımı ve onarımı işlerinde
 • Üniversite, Teknik Laboratuvar ve Ar-ge Laboratuvar

DK Elektronik’te Müşteri Memnuniyeti Önceliklidir

Müşteri Hizmetleri

0850 433 04 04

Tüm Bakon ürünleri DK Elektronik güvencesi altında satışa sunulmaktadır 

Ürün Video

S.S.S.

–  Garanti süresi, malın teslim tarihinden itibaren başlar ve garanti süresi 3 yıldır.
–  Malın garanti süresi içinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Malın tamir süresi en fazla 20 iş günüdür. Bu süre ürününüzün merkez teknik servisimize ulaşması ile başlar.
–  Çok seyrek yaşanan bir durum olmasına rağmen arızalanan ürünleriniz için, web sitemiz üzerinden teknik servis formunu doldurabilir ya da 0850 433 04 04 numaralı müşteri hizmetleri hattımızı arayabilirsiniz

–  Malın bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı (üretim ve montaj hatalarından ve/veya bozuk parçalardan oluşabilecek arızalara karşı) firmamızın garanti kapsamı içindedir.

– DK Elektronik resmi distrübütörü olduğu tüm markaların orjinal yedek parça lojistiğini 10 Yıl Süre ile sağlamaktadır 

– Bakon Kuruluşundan itibaren IOS9001:2015 Uluslararası kalite yönetim sistem sertifikasının yanısıra,CE LVD vb.. kalite sertifikalarına , savunma
sanayii ekipmanları üretim sertifikası sahiptir. yüzlerce Patent , yazılım, telif hakkı almıştır.
– Ürün sayfa içeriğinde tüm kalite sertifikaları ve test raporlarını görüntüleyebilir / download edebilirsiniz

Tüm Destek Ve Bilgi Ihtiyaçlarınız Için Bizi 7/24 Arayabilirsiniz 0850 433 04 04

–  Destek Hattı mesai saatleri içerisinde canlı, mesai saatleri dışında sesli yanıt sistemi ile çalışmaktadır. Ayrıca; sesli yanıt seçeneğinde ayrıntılı olarak talebinizi teknik ekibimize iletebilirsiniz.
–  Ayrıca web sitemiz üzerinden ilgili formları kullanarak bize ulaşabilirsiniz