Basın Bülteni

Bakon ve UPX DK Elektronik Güvencesiyle Türkiye’de

Sektörün kaliteli ürün ve satış sonrası hizmet ihtiyacına cevap vermeyi amaçlayan DK Elektronik, dünya markalarıyla işbirliği yapıyor. Bakon ve UPX markalarını Türkiye’deki kullanıcılar ile buluşturan firma; ürün kalitesi ve çeşitliliğinin yanı sıra yedek parça garantisi, hızlı teknik servis ve 7/24 destek hattı ile sektör standartlarını yükseltiyor. Pazarın gelişimine katkıda bulunan DK Elektronik, kendi markalarını da uluslararası platformlara taşımayı hedefliyor.

Dünya çapında kabul gören Bakon ve UPX markaları DK Elektronik tarafından kullanıcılara sunuluyor. El Aletleri ürünleri ise tornavida, kendin yap setleri, alet çantası, cımbızlar, boş alet çantaları kategorilerinde DK Elektronik tarafından kullanıcıların beğenisine sunuluyor. DK Elektronik tarafından geliştirilerek yurt dışında üretilen UPX ise; lehim istasyonları, BGA istasyonları, sıcak hava tabancaları gibi kategorilerde hassas ‘’lehimleme’’ kabiliyetine sahip ürünler içeriyor.

Son teknoloji ile üretilen, kullanıcı ihtiyaçlarına yönelik en kaliteli, en verimli çözümler; yedek parça garantisi, hızlı teknik servis ve 7/24 müşteri destek hizmeti avantajıyla Türkiye’deki tüketicilerle buluşuyor. Firmanın tüketici ve iş ortakları nezdinde güven kazanmasını sağlayan bu unsurların yanında, bakım ve onarım süresinin 48 saati geçmemesi de önem taşıyor. Profesyonel elektronik cihaz onarım ve tamiri yapan servis noktaları, elektronik Ar-GE laboratuvarları, üniversitelerin ve meslek liselerinin ilgili bölümleri Bakon ve UPX markalarını tercih ediyor. Sunulan çeşitlilik sayesinde amatör ve hobi olarak elektronik onarım yapan kişiler de bu ürünlerden yararlanabiliyor.

% 100 Müşteri Memnuniyeti Ile Sektör Standartları Yükseliyor
Sektörde önceki yıllarda sorunlar yaşandığına, özellikle kalitesizliğe ve satış sonrası hizmetin yetersizliğine dikkat çeken DK Elektronik tüm bunların bilinciyle müşterilerine hizmet sunmaya devam ediyor. Erdoğan Şentürk işbirliği yaptıkları global markalarla yarattıkları farkı şöyle anlatıyor: ‘’Geçmiş yıllarda, ürünlerde sürekliliğin sağlanamaması, satış sonrası hizmetlerin sunulmaması, ithalatçıların tüketici destek hatlarının bile olmaması markalara güveni sarsmıştı. Ne yazık ki sektörde yıllarca tüketicilere kalitesiz, taklit ürünler sunuldu. Sorun çıktığında ise müşteriler karşısında muhatap bulamadı. Çünkü, söz konusu ürünler, bir iletişim adresi dahi olmayan, sadece kar amacı güden ithalat firmaları tarafından ülkemize getirildi. Bu durum hem tüketiciyi zor durumda bıraktı hem de pazarın gelişimini engelledi. Bu bilinçle; kaliteli ürün ve hızlı servis ile müşteri memnuniyetini sağlamayı temel ilke olarak belirledik. Güvenilir ürüne, satış sonrası servise, garantiye sahip olmak tüketicinin en doğal hakkı. Bu önceliğimiz doğrultusunda da dünya çapındaki markalarla işbirliği yapıyoruz. Böylece, sektör standartlarını yükselttiğimize inanıyoruz. Pazarın gelişimine ve buna paralel olarak ekonomik büyümeye katkıda bulunmanın yanı sıra kendi markalarımızı uluslararası platformlara taşımayı da hedefliyoruz.’’

Akıllı Havya İstasyonları Global Markası: Bakon

Pek çok ülkede geniş kullanım alanına sahip Bakon, ülkemizde de hem profesyonellerin hem amatör kullanıcıların tercih ettiği markaların başında geliyor. Bakon, deneyim ve bilgi birikimini aktardığı güçlü Ar-Ge desteği ile üretimde uzmanlaşmış tecrübeli kadrosu sayesinde öne çıkıyor. Her aşaması uluslararası standartlara göre, firmanın kendi tesislerinde gerçekleşen üretimin tüm süreçleri, DK Elektronik’in yurt dışı ofisi tarafından kontrol ve test ediliyor. Böylece güvenilir, sağlam, kaliteli ürünlerin kullanıcılara ulaştırılması hedefleniyor. Sorunsuz bir kullanım için de 365 gün yedek parça stoğu ile çalışan distribütör, uzman teknik ekibiyle de kullanıcıların beklentilerine kesintisiz cevap veriyor.
Bakon; havya istasyonları, ESD ürünleri, silikon tabanca, hava temizleyici ve iyonizer kategorilerinde ürün yelpazesine sahiptir. Ürünlerin her biri kullanıcı ve çevre dostu özellikleri ile dikkat çekiyor. Değerleri doğru okumayı sağlayan yüksek çözünürlükte geniş LCD ekran; güvenli çalışma ve enerji tasarrufu imkânı veren sistemler; mükemmel çalışma ergonomisi; darbelere karşı dayanıklı malzeme; taşınabilir ince, hafif boyutlar cihazların ortak özellikleri olarak ortaya çıkıyor.

Havya grubu, elektrik piyasasındaki satıcı ve tamircilere, beyaz eşya servislerine; otomotiv servisleri; endüstri kuruluşlarına, imalathanelere; dekorasyonculara en uygun seçenekleri sunuyor.

Lehim ve Havya Istasyonlarında Lider Marka: UPX
UPX lehimleme ürünleri, el aletleri, güç elektroniği, antistatik ürünler, büyüteç ve loop mikroskop kategorilerinde, üstün kalitede cihazlar üretiyor. DK Elektronik; konusunda uzman, 30 yıllık deneyime sahip Ar-Ge bölümü ile kendi özgün tasarımlarını geliştiriyor. Bu tasarımlar işbirliği yapılan çözüm ortaklarının tesislerinde, DK Elektronik ekibinin denetiminde, en son teknoloji kullanılarak hayata geçiriliyor.

Çalışma doğruluğu ve verimliliğini maksimum düzeye taşıyan teknolojik özellikler ile donatılan UPX ürünleri, ergonomik kullanım imkanı veren tasarımlarıyla da öne çıkıyor. Mikrobilgisayar sıcaklık kontrolü sağlayan P.I.D; çevre ve kullanıcı güvenliği sağlayan Anti-Kilit ABS sistem; çalışmaya ara verildiğinde otomatik devreye giren soğutma işlemi; her türlü hasarı önleyebilen sürekli koruma ve kurtarma sistemi; 3 farklı kombinasyona (lehimleme istasyonu + sıcak hava istasyonu+DC Powersupply) sahip lehimleme cihazlarında olduğu gibi kompakt tasarımlar; enerji ve zaman tasarrufu sağlayan dijital sistemler; darbelere dayanıklı malzeme markayı üstün kılan nitelikler arasında yer alıyor.

Mercek ve büyüteç, dijital mikroskop grupları, elektrik elektronik sektörünün yanında; kozmetik ürün ve ekipmanları satışını yapan firmalar ile saat, kuyum gibi hassasiyet gerektiren sektörlerde imalat, tamir ve onarım yapanlar tarafın da tercih ediliyor.

Yaşam için Temel Gereksinimler
DK Elektronik; Asya, Avrupa, Afrika ve Güney Amerika’da marka bilinirliliği yüksek, uluslararası marka tescil belgesi, ürün dizayn patenti ve çeşitli test sertifikalarına sahip markaların Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olma hedefini sürdürmektedir.

Bakon ve UPX markalı ürünlerle ilgili daha detaylı bilgiye www.dkelektronik.com.tr adresinden ulaşılabilirsiniz.

Onlar Bizi Tercih Ettiler