Bakon BK493 ESD Duman Emici Sistem

Ürün Açıklaması

N

eden Bakon BK493 ESD Duman Emici Sistem?
Lehimleme işlemleri flux kullanılmasını gerektirir. Flux içeriğinde Alkol/tinerin yanısıra etken madde olan ve az miktarda bulunan çam reçinesinden oluşur.
Reçinenin ana bileşeni abietik asittir (C20H3002). Lehimleme sıcaklıklarında, abietik asit neo-abietik aside dönüşür. Bu işlem salisilik asit (HOC6H4COOH) ve buharlaşan dumanda salınan pinen gibi zararlı bileşenler üretir.

Büyük miktarlarda reçine içeren flux ayrıca fenol (C6H5OH) üretir ve içeriğindeki çam reçinesi etken hidrojen klorür (HCL) ve diğer bileşikleri de üretir. Bu tür zararlı bileşenlerin solunması baş ağrısı, mide bulantısı, göz tahrişi ve diğer sağlık ve güvenlikle ilgili sorunlara neden olabilir.

Bakon 493‘ün yüksek performanslı fanı ve aktif ve değiştirilebilir karbon filtresi, zararlı olan tüm bu maddeleri ve kurşun dumanlarını etkili şekilde emerek sağlıklı çalışma ortamı sunar. Ayarlanabilir açı özelliği ile ergononik kullanıma, hafif ve portatif taşınabilir boyutları ile kompakt bir yapıya sahiptir. Düşük gürültü ve uzun ömürlü fan sistemi sayesinde çalışma verimliliğinizi konforlu hale getirir.

Sessiz Çalışma

Son teknoloji ile tasarlanan 30 Watt yüksek güce sahip elektrik motoru ile sorunsuz çalışma, minimum gürültü ve uzun hizmet ömrüne sahiptir.

Kompakt

Boyutları sayesinde kolay hareket ettirilerek taşınabilir, kurulumu ve kullanımı çok pratiktir.

Aktif Karbon Filtre

Toksik gazların etkin bir şekilde çalışma alanından yok edilmesi sağlayarak sağlığınızı korur. Temiz ve güvenli çalışma ortamı oluşturur.

Mükemmel Tasarım

Tertemiz çalışma alanları için son teknoloji ile tasarlanan BK493 Duman Emici Sistem ile sorunsuz çalışma, minimum gürültü ve uzun hizmet ömrü sunar.

Ayarlanabilir Emme Açısı

Ayarlanabilir açı özelliği ile çalışma alanı konumuna göre ergonomik kullanıma sahiptir.

Uygulama Alanları

Sağlıklı çalışma için temiz hava zorunluluğu olan tüm endüstrilerdeki iş kollarında kullanılmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Garanti Süresi ve Şartları Nelerdir?

Distrübütörü olduğumuz Bakon cihazlarının tamamı DK Elektronik garantisi kapsamındadır.

– Garanti süresi, malın teslim tarihinden itibaren başlar ve garanti süresi 2 yıldır.(Ana gövdeden bağımsız olan ve kullanıma göre belli bir ömrü olan havya uçlar sarf malzeme kapsamında olup, kullanıcının lehimleme veya sökme işleminde uyguladığı işlemlere göre ömrünü erken tamamlayabilir veya zarar görebilir. Yanlış ısı seviyesinde kullanım (aşırı ısıtma), uç seçimindeki hatalar, el aparatlarının düşmesi veya sert bir zemine çarpması, el aparatını sert zeminlere vurarak temizleme, aşırı ve yanlış pasta kullanımı gibi hatalar ısıtıcı rezistans ve sarf malzemelerin zarar görmesine sebep olur. bu neden ile rezistans hasarları ve sarf malzeme statüsünde olan parçalar garanti kapsam dışıdır.cihaz devre kartı garanti kapsamında olan parçadır)
– Malın bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı (üretim ve montaj hatalarından ve/veya bozuk parçalardan oluşabilecek arızalara karşı) firmamızın garanti kapsamı içindedir.
– Malın garanti süresi içinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Malın tamir süresi en fazla 20 iş günüdür. Bu süre ürününüzün Merkez teknik servisimize ulaşması ile başlar.
– Çok seyrek yaşanan bir durum olmasına rağmen arızalanan ürünleriniz için, web sitemiz üzerinden teknik servis formunu doldurabilir ya da 0850 433 04 04 no’lu müşteri hizmetleri hattımızı arayabilirsiniz.

Teknik Servis

7/24 DESTEK I 0850 433 04 04
Ürünlerimiz ile ilgili tüm sorularınız ve destek talepleriniz için bizi dilediğiniz zaman arayabilir ve bilgi edinebilir , Türkiye’nin her yerinden arızalı olduğunu düşündüğünüz ürününüzü ulaşım maliyeti olmadan Teknik servis merkezimize göndererek hızlı onarılmasını sağlayabilirsiniz.

Ürünün Yedek Parçası Var mı?

DK Elektronik üretimini ve distrübütörlüğünü yaptığı tüm ürünler için, ürünün piyasaya sürüldüğü tarihten itibaren 10 yıl süreyle , ürün ile ilgili tüm yedek parçaları, yazılımları ve diğer yardımcı elemanları stoklarında tutmaktadır.

Onlar Bizi Tercih Ettiler