Bakon BK123 ESD Mavi Antistatik Örtü (ESD Mat)

Ürün Açıklaması

E

lektronik yarı iletken cihazlar, elektronik bilgisayarlar, elektronik iletişim ekipmanları ve entegre devreler gibi mikro elektronik endüstrisindeki üretim atölyelerinde ve gelişmiş laboratuvarlarda statik elektriğin neden olacağı hasarları ortadan kaldırmak için çalışma ortamında bulunan masa/tezgahlara, topraklama kablosu ile birlikte toprak hattına bağlanarak anti-statik örtüler döşenmelidir.

Çalışma yüzeyi insan vücudunun statik elektriğini de serbest bırakır, çalışılan cımbız ve el aletleri ile insan vücudu ve çalışma masası ile temas edecektir. Bu durumda büyük ölçüde tek tip bir potansiyel elde edilebilir. ESD Örtü kullanımlarında ise elektrostatik duyarlılığa sahip cihaz (SSD), sürtünme şarjı gibi elektrostatik boşalma geniş aralıklı yüzey bandı tarafından emilir. Elektrostatik koruyucunun etkisi elde edilerek antistatik masa örtüsüne bağlanan antistatik bileklik ile çalışan personelde topraklanarak statik elektriğin vereceği hasarlardan korunmuş olur.

Bakon BK123 ESD Mavi Antistatik Örtü (ESD Mat); çift katmanlı kompozit bir yapıya sahiptir. Üst katman 0.3/0.5mm kalınlığında antistatik özellikli malzeme ile alt katman ise 1,5/1,7mm kalınlığında iletken özelliğinde sentetik kauçuktan üretilmiştir.

Uzun hizmet ömrüne sahip Bakon BK123 ESD Mat; asit, alkol, kimyasal solvent vb..direncine sahiptir. Dayanıklı ve temizlemesi kolay üründür.

Isı Yalıtımı

Onarım ve yenilemeler esnasında maruz kalacağı 300 C°’ye kadar sıcaklıklara dayanıklı olarak üretilmiştir.

ESD

Çalışmaların esnasında oluşabilecek olan statiği engelleyen anti-statik özelliği ile size güvenli ve konforlu bir çalışma ortamı sunar.

Kompozit Tasarım

Çift katmanlı kompozit bir yapıya sahiptir. Üst katman 0.3/0.5mm kalınlığında antistatik özellikli malzeme ile alt katman ise 1,5/1,7mm kalınlığında iletken özelliğinde sentetik kauçuktan üretilmiştir.

Uygulama

Elektronik tamiri ve bakımı başta olmak üzere statik elektriğin olduğu çalışma ortamlarında tercih edilmektedir.

Su Geçirmez

Su ve neme karşı dayanıklı malzemelerle izole edilmiştir. örtü yıkanabilir, temizliği çok kolaydır

İş Güvenliği

Elektronik hassas alanında çalışırken ESD bileklikle birlikte kullanılması durumunda ,insan vücudunda biriken yükü de boşaltarak güvenli çalışma ortamı oluşturur.

Sıkça Sorulan Sorular

Garanti Süresi ve Şartları Nelerdir?

Bir Dk Elektronik markası olan UPX ve Distrübütörü olduğumuz Jakemy El Aletleri ile Bakon cihazlarının tamamı DK Elektronik garantisi kapsamındadır.

– Garanti süresi, malın teslim tarihinden itibaren başlar ve garanti süresi 2 yıldır.
– Malın bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı (üretim ve montaj hatalarından ve/veya bozuk parçalardan oluşabilecek arızalara karşı) firmamızın garanti kapsamı içindedir.
– Malın garanti süresi içinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Malın tamir süresi en fazla 20 iş günüdür. Bu süre ürününüzün Merkez teknik servisimize ulaşması ile başlar.
– Çok seyrek yaşanan bir durum olmasına rağmen arızalanan ürünleriniz için, web sitemiz üzerinden teknik servis formunu doldurabilir ya da 0850 433 04 04 no’lu müşteri hizmetleri hattımızı arayabilirsiniz.

Teknik Servis

7/24 DESTEK I 0850 433 04 04
Ürünlerimiz ile ilgili tüm sorularınız ve destek talepleriniz için bizi dilediğiniz zaman arayabilir ve bilgi edinebilir , Türkiye’nin her yerinden arızalı olduğunu düşündüğünüz ürününüzü ulaşım maliyeti olmadan Teknik servis merkezimize göndererek hızlı onarılmasını sağlayabilirsiniz.

Ürünün Yedek Parçası Var mı?

DK Elektronik üretimini ve distrübütörlüğünü yaptığı tüm ürünler için, ürünün piyasaya sürüldüğü tarihten itibaren 10 yıl süreyle , ürün ile ilgili tüm yedek parçaları, yazılımları ve diğer yardımcı elemanları stoklarında tutmaktadır.

Onlar Bizi Tercih Ettiler