Bakon U130A-W Çift Devreli ESD Akıllı Bileklik

Ürün Açıklaması

B

akon U130A-W Çift Devreli ESD Akıllı Bileklik, kayış ve sarmal kordondan oluşur.

Üniversite, Teknik Laboratuvar ve Ar-ge Laboratuvar gibi yerlerde statik elektriğe duyarlı olan elektronik kartlarla çalışırken kartların hasar görmemesi için kullanıldığı gibi aynı zamanda personelin elektronik cihazlarla veya elektronik hassas alanında çalışırken insan vücudunda biriken yükü de boşaltır. Bu nedenle, bu bantlar sadece elektronik hasarı önlemenin dışında personel iş güvenliğini de sağlamış olur.
Çift bağımsız devre’ye sahip U130A-W Çift Devreli ESD Akıllı Bileklik , Tek devreli bileklik kayışı ile karşılaştırıldığında daha güvenli ve çok daha uzun ömürlüdür.Bileklik kayışının tek devresi arızalandığında, diğer devre çalışır durumdadır ve elektronik bileşenlerin yalıtım katmanının statik elektrik tarafından parçalanma olasılığını azaltır.
Gümüş iplikler ile dokunmuş olan kayışın Bakon U130A-W Çift Devreli ESD Akıllı Bileklik, tasarımındaki aktif çıtçıt ile hareket etmemesi sağlanmıştır. Kayış, yüksek elastik naylon tel ve gümüş iletken tellerden yapılmıştır ve genişliği 26 mm’dir. Optimum performans ve 360 derece iletkenlik için U130A-W’nin dış yüzeyi 28 adet gümüş iplikle dokunmuştur.
Elektrot parçası ise, paslanmaz çeliktir, her elektrot diliminde 24 belirgin nokta vardır. Bu sayede cilde temas etmesi sağlanmıştır. Sarmal kordonun uzunluğu, 2.5mm’dir.

Çift devreli sarmal kablonun her konektöründe yerleşik 1MOhm direnci mevcuttur. Antistatik bileklikler, statik elektriğe duyarlı olan elektronik kartlarla çalışırken kartların hasar görmemesi için kullanılır.

ESD

Statik elektriği emerek materyallerin hasar görmesi engellenir, güvenli ve verimli çalışma ortamı sunar.

Ergonomik

Bileğinize uygun tasarımına ilave edilen, aktif çıtçıt ile hareket etmemesi sağlanmış bu sayede kullanım ergonomisi arttırılmıştır

Mükemmel Tasarım

Gümüş iplikler ile dokunmuş olan kayışın Bakon U130A-W Çift Devreli ESD Akıllı Bileklik, yüksek elastik naylon tel ve gümüş iletken tellerden yapılmıştır

Hızlı ve Güvenli

Antistatik yapısıyla güvenli bir ortamda, pratik tasarımı ile de hızla çalışmanıza olanak sunar.

İş Güvenliği

Elektronik hassas alanında çalışırken insan vücudunda biriken yükü de boşaltarak güvenli çalışma ortamı oluşturur.

Uygulama Alanları

Bilgisayar, akıllı telefon anakartı gibi Elektronik tamiri ve bakımı başta olmak üzere statik elektriğin olduğu çalışma ortamlarında tercih edilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Garanti Süresi ve Şartları Nelerdir?

Distrübütörü olduğumuz Bakon cihazlarının tamamı DK Elektronik garantisi kapsamındadır.

– Garanti süresi, malın teslim tarihinden itibaren başlar ve garanti süresi 2 yıldır.(Ana gövdeden bağımsız olan ve kullanıma göre belli bir ömrü olan havya uçlar sarf malzeme kapsamında olup, kullanıcının lehimleme veya sökme işleminde uyguladığı işlemlere göre ömrünü erken tamamlayabilir veya zarar görebilir. Yanlış ısı seviyesinde kullanım (aşırı ısıtma), uç seçimindeki hatalar, el aparatlarının düşmesi veya sert bir zemine çarpması, el aparatını sert zeminlere vurarak temizleme, aşırı ve yanlış pasta kullanımı gibi hatalar ısıtıcı rezistans ve sarf malzemelerin zarar görmesine sebep olur. bu neden ile rezistans hasarları ve sarf malzeme statüsünde olan parçalar garanti kapsam dışıdır.cihaz devre kartı garanti kapsamında olan parçadır)
– Malın bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı (üretim ve montaj hatalarından ve/veya bozuk parçalardan oluşabilecek arızalara karşı) firmamızın garanti kapsamı içindedir.
– Malın garanti süresi içinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Malın tamir süresi en fazla 20 iş günüdür. Bu süre ürününüzün Merkez teknik servisimize ulaşması ile başlar.
– Çok seyrek yaşanan bir durum olmasına rağmen arızalanan ürünleriniz için, web sitemiz üzerinden teknik servis formunu doldurabilir ya da 0850 433 04 04 no’lu müşteri hizmetleri hattımızı arayabilirsiniz.

Teknik Servis

7/24 DESTEK I 0850 433 04 04
Ürünlerimiz ile ilgili tüm sorularınız ve destek talepleriniz için bizi dilediğiniz zaman arayabilir ve bilgi edinebilir , Türkiye’nin her yerinden arızalı olduğunu düşündüğünüz ürününüzü ulaşım maliyeti olmadan Teknik servis merkezimize göndererek hızlı onarılmasını sağlayabilirsiniz.

Ürünün Yedek Parçası Var mı?

DK Elektronik üretimini ve distrübütörlüğünü yaptığı tüm ürünler için, ürünün piyasaya sürüldüğü tarihten itibaren 10 yıl süreyle , ürün ile ilgili tüm yedek parçaları, yazılımları ve diğer yardımcı elemanları stoklarında tutmaktadır.

Onlar Bizi Tercih Ettiler